Odštampajte ovu stranicu
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

Sevilja preskočila Real čudesnim preokretom, Atletiko na dva boda od Barse

Fudbaleri Malage su pobedom od 4:0 pokazali Rajo Valjekanu da još uvek nema kvalitet koji bi mogao da ga odvede na pozicije sa kojih se, na kraju sezone, ide

u Ligu Evrope, dok je Sevilja preokretom srušila Viljareal (2:1) u devetom kolu i vratila se na drugo mesto Primere, a Atletiko Madrid je bio bolji od Hetafea sa 0:1.

Madridski Real je pobedom u El klasiku uspeo da se na drugom mestu zadrži nešto više od 24 sata, pošto se Sevilja vratila gde je bila uoči ovog kola.

Ništa značajnije nije se dogodilo na "Sančez Pishuanu" do 79. minuta kada je Vieto doveo Viljareal u vođstvo, ali su Andalužani za pet minuta u samom finišu režirali preokret.

Denis Suarez je anulirao zaostatak u 88, da bi u trećem minutu sudijske nadoknade Karlos Baka zatresao mrežu iz penala za konačnih 2:1 i sedmi trijumf sjajne Sevilje u Primeri.

Atletiko Madrid je uspešno nastavio pohod ka vrhu pošto je došao do četvrte pobede u poslednjih pet utakmica savladavši Hetafe u gostima sa 0:1.

Strelac jedinog gola za jorgandžije bio je Mario Mandžukić u 40. minutu na centaršut Arde Turana iz kornera, nakon što je golman domaćina Guaita sjajno odbranio šut Grizmana. Posao četi Dijega Simeonea dodatno je olakšao Aleksis crvenim kartonom u 56. minutu, pa brojčano slabiji Hetafe nije mogao do boda.

Apsolutni junak Malagine pobede bio je Amrabat, koji je dva gola "namestio" saigračima, a onda i sam uspeo da se upiše u listu strelaca.

Najpre je u 9. minutu na levom krilu uočio Samuela, čiji je udarac skrenuo jedan od defanzivaca pa se lopta na atraktivan način zarila u bliži gornji ugao gola Rajo Valjekana, a u 21. minutu desio se jedini pogodak u kome Amrabat nije učestvovao: Antunjes je po zemlji proigrao sa leve strane Dardera, koji je sa ivice peterca udvostručio vođstvo.

Nordin Amrabat, 27-godišnjak koji je igrao najpre za mladu reprezentaciju Holandije, a potom odabrao svoj Maroko u seniorskoj konkurenciji, aisistirao je Huanimju u 45. minutu probacivši loptu kroz uzani prostor koji su "pokrivala" trojica igrača gostiju, a onda je u 49. sam postavio konačan rezultat, realizujući penal.

La Korunja je osvojila važan bod na gostovanju Espanjolu, odigravši 0:0, što je Deportivu omogućilo da makar malo, na "+2" umakne od zone ispadanja.