E-tribina.com - Sport uživo - Prenosi, rezultati uživo, pregledi utakmica, video

Switch to desktop Register Login

Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

Zomer sprečio trijumf Bajerna u Menhengladbahu, Đuričić video moćni Volfsburg

Fudbaleri Volfsburga probili su se na drugo mesto tabele Bundeslige jer su u duelu dva možda najprijatnija iznenađenja u ovoj sezoni ubedljivo, sa 3:0, pobedili Majnc koji je takođe

mogao da bude prvi pratilac vodećeg Bajerna da je ostvario trijumf na ovom gostovanju. A vodeći Bajern nije uspeo da osvoji ceo plen u Menhengladbahu, gde je odigrao 0:0 sa tamošnjom Borusijom.

"Vukove" iz Volfsburga je u vođstvo doveo Naldo u 15. minutu, zakucavši glavom loptu u mrežu gostiju posle kornera Šafera sa leve strane, čime je i postavljen konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom je Volfsburg još dvaput matirao Karijusa: prvo je Naldo posle golgeterske preuzeo ulogu asistenta, te iz kornera u 59. minutu omogućio Perišiću da glavom povisi na 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio Kaliđuri tri minuta pre kraja, natrčavši na nisko Malandino dodavanje sa desne strane, kroz peterac.

Naš reprezentativac Filip Đuričić je igrao za Majnc do 62. minuta.

U poslednjem meču 9. kola nemačkog prvenstva, Borusija i Bajern su podelili plen u Menhengladbahu, gde se naročito istakao golman domaćih Jan Zomer.

Ovaj 25-godišnji reprezentativni čuvar mreže Švajcaraske činio je prava čuda među stativama, odbranivši čak 13 šuteva igrača Bajerna koji su išli u okvir gola. Ni Manuel Nojer nije bio besposlen, šest puta je spasavao mrežu favorit koji, i pored inicijative (66% posed lopte, ukupan odnos šuteva 18:11), nije uspeo da savlada četvrtoplasirani tim sa bundesligaške tabele, bar ne na gostujućem terenu.