• No feeds found!
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

Đukić na minut od podviga: Crveni pobesnelom Ronaldu, Real slavio sa penala!

Fudbaleri Reala pobedili su Kordobu sa 2:1 na gostovanju, posle preokreta i penala koji je u završnici realizovao Bejl. Iako je poveo tim Miroslava Đukića, dobra partija nije krunisana

makar bodom. U završnici je čak zbog nesportskih poteza Kristijano Ronaldo dobio crveni karton, da bi presudio Velšanin.

Kordoba je konačno stala na noge, u poslednja tri kola je osvojila sedam bodova, dovoljno za nalet samopouzdanja pred dolazak madridskog Reala. Za razliku od susreta sa Barsom kad je pretrpljen debakl sa 5:0, ovaj put je Miroslav Đukić opravdao najave i uspeo je da parira velikanu.

Već u trećem minutu iznuđen je penal koji je realizovao Gilas, Benzema je u 27. minutu izjednačio na centaršut Bejla, ali je Kordoba uspela da odoli naletu za preokret, da bi posebno zanimljiva igra postala na početku drugog poluvremena. Kordoba je tada napadala, a naročito će žaliti za šansom koju je imao Andone zahvaljujući kiksu Varana. Lobovao je Kasiljasa, a lopta se polako odbila i previsoko odskočila, pa se od prečke vratila u igru.

U 82. minutu, nervoza Kristijana Ronalda došla je do vrhunca, pa su viđeni potezi koji nimalo ne priliče najboljem fudbaleru sveta, u želji da se povrede protivnički igrači. Automatski mu je pokazan crveni karton, a i bez njega, Real je došao do pobede.

Prilikom izvođenja slobodnog udarca, Kartabija je u živom zidu doneo katastrofalnu odluku da ruku podigne visoko, a pošto je zaustavio laktom loptu, dobio je isključenje, a Real pobedu na tacni.

Ceo meč za Kordobu odigrao je i bivši fudbaler Rada i Crvene zvezde, Aleksandar Pantić, u štoperskom tandemu sa Krespom.