• No feeds found!
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

Roma na balkanski pogon ostala uz Juve na vrhu, slavlje Intera i Mihine Sampe

Fudbaleri Rome uspeli su i posle četvrtog kola Serije A da zadrže korak za Juventusom pošto su na gostovanju Parmi slavili golovima Adema Ljajića i Miralema Pjanića sa 2:1.

"Stara dama", iako ima isto bodova kao "vučica", zbog gol razlike zauzela je vrh tabele pobedom nad Ćezenom 3:0. Inter je ostvario trijumf protiv Atalante 2:0, a Sampdorija nad Kjevom 2:1.

Juventus je prešao zbog gol razlike na vrh tabele pošto Ćezena nije imala nikakve šanse da se domogne makar boda u Torinu. Artura Vidal je sa bele tačke u 18. minuta doneo prednost "staroj dami", a rukom u šesnaestercu igrao je Kasione.

Vidal je na scenu stupio ponovo u 64. minutu kada se na rubu šesnaesterca namestio i raspalio dijagonalu u levi ćošak za 2:0. Poslednji udarac gostu zadao je Stefan Lihtštajner koji je u 85. minutu pogodio za konačnih 3:0.

Roma je ispratila sve to, ali uz mnogo muke protiv Parme. U 27. minutu na scenu je stupio srpski reprezentativac Adem Ljajić koji je prihvatio sjajan pas Frančeska Totija, te uhvatio loptu u penjanju za sigurnno vođstvo Rimljana. Ipak, početkom drugog poluvreman vodila se totalno druga priča, pa je Lodi u 56. minutu izveo korner posle kojeg je Paolo De Ćelje dobro reagovao glavom i poslao loptu kroz ruke De Sanktisa.

Strepela je "vučica" sve do dva minuta pre kraja kada je oboren Matija Destro na 18 metara od gola, te je egzekuciju preuzeo Miralem Pjanić i "torpedom" rešio susret za veliko olakšanje gostujućeg kolektiva.

Inter je u 30. minutu propustio da povede protiv Atalante pošto je Rodrigo Palasio promašio penal, ali je deset minuta kasnije na centaršut Guarina reagovao Pablo Osvaldo koji je polu-makazama ipak doneo prednost milanskom klubu. Kako je Roma zaključila, tako je i Inter - Ernaneš je pravom "bombom" pogodio golmanov ugao i ostavio ga bez ikakve šanse da spreči 2:0.

Sampdoriju, koju vodi Siniša Mihajlović, izvukli su vezni igrači protiv Kjeva pošto je u poslednjem minutu prvog poluvremena povela golom Gastaldela, a onda je asistent kod prvog gola Romanjoli upisao svoje ime u listu strelaca.

Jedini gol za tim iz Verona dao je Paloski u 90. minutu, dok je za pobedničku ekipu Nenad Krstičić odigrao celu utakmicu, a Ivan Radovanović je na drugoj strani zaradio žuti karton, a napustio je igru u 38. minutu.

Fjorentina je bez golova odigrala sa Sasuolom, dok je Napoli uložio sve napore da slavi protiv Palerma, ali su Napolitanci zbog loše odbrane morali da se zadovolje bodom i rezultatom 3:3.