Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

Šampion na kolenima: Kad Mesi, Nejmar i Suarez imaju dan, Barsa mora da pobedi

Kada u timu imate Lionela Mesija, Nejmara i Luisa Suareza, i kada se sva trojica upišu u strelce, onda ni pobeda protiv šampiona ne može da dođe u pitanje:

Barselona je na svom terenu savladala Atletiko Madrid sa 3:1 u 18. kolu Primere.

Trijumf nad prvakom Španije obradovao je sve na uzdrmanom Nou Kampu, ujedno je i drugi uzastopni posle deklasiranja Elčea (5:0) u Kupu kralja kako bi se smirile strasti nakon otpuštanja sportskog direktora Zubizarete i odlaska njegovog pomoćnika, legende Katalonaca Karlesa Pujola.

Luis Enrike negira da mu se drma klupa, a protiv Atletika je u napad poslao glavne adute koji su se pobrinuli za slavlje.

Atletiko je u prvom poluvremenu verovatno prikazao jednu od najlošijih partija, pa je na odmor otišao sa dva gola zaostatka. Najpre se Nejmar najbolje snašao u karambolu u kaznenom prostoru Madriđana i ugurao loptu u mrežu, da bi Suarez u 35. minutu na asistenciju Mesija povisio na 2:0.

I jedni i drugi su bili previše nervozni, sa grubim prekršajima prednjačili su gosti, pa je Nejmar morao da zameni čarapu nakon što su mu raskrvarili zglob u jednom od brojnih duela. Često su imali šta da kažu jedni drugima, da se guraju na svakom koraku, a "jorganždije" su se trgle u nastavku i prepolovile zaostatak.

Mesi je skrivio penal tako što je oborio Gameza u svom šesnaestercu, a Mandžukić je sa bele tačke matirao Brava udarcem po sredini u 57. minutu. Nisu puleni Dijega Simeonea imali prave prilike da dođu do boda, pa je Mesi u samom finišu overio pobedu.