E-tribina.com - Sport uživo - Prenosi, rezultati uživo, pregledi utakmica, video

Switch to desktop Register Login

Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

"Petarda" Reala, Barsa pobedila Eibar i bez primljenog gola ulazi u "El Klasiko"

Fudbaleri Reala bez mnogo problema deklasirali su Levante na gostovanju sa čak 5:0 u osmom kolu Primere, dok se Barselona za "El Klasiko" zagrejala sa 3:0 protiv Eibara.

Madriđani nisu blistali, ali su posle reprezentativne pauze nastavili sa efikasnim partijama i došli do četvrtog uzastopnog trijumfa u španskom prvenstvu.

Domaćin nije mogao da parira četi Karla Anćelotija koja je povela u 13. minutu iz penala koji je iznudio Havijer Ćićarito Ernandez, a sa bele tačke neumoljiv je bio Kristijano Ronaldo.

Meksički napadač se u finišu prvog poluvremena i sam upisao u strelce, i udvostručio prednost udarcem glavom na centaršut Hamesa Rodrigeza sa desne strane.

Goleada je nastavljena u drugom delu, a Real je uglavnom čekajući šanse iz kontri. Jedna takva sevnula je u 61. minutu, Isko je povukao loptu i pronašao Ronalda, a on je prevario dvojicu čuvara i povisio na 3:0.

Pet minuta kasnije Hames je zatresao mrežu na asistenciju Krosa, da bi tačku stavio Isko lukavim udarcem sa distance u donji levi ugao za konačanih 5:0.

Barselona se zadovoljila pobedom od 3:0 protiv Eibara golovima Ćavija, Nejmara i Mesija, koji je došao na gol zaostatka za Telmom Zarom, najboljim strelcem u istoriji Primere (251 pogodak).

Ujedno, Barselona je izjednačila klupski rekord jer je osmi put uzastopno sačuvala mrežu, i to pred El Klasiko sa Realom, koji je na osam utakmica postigao 30 golova.

Radoja je bio starter Selte protiv Atletik Bilbaa, koji je poveo u 6. minutu iz penala koji je izveo Aduriz. U nastavku, Nolito je doneo bod ekipi na pas Oreljane, pošto je iskosa sa leve strane pogodio sam ugao.