E-tribina.com - Sport uživo - Prenosi, rezultati uživo, pregledi utakmica, video

Switch to desktop Register Login

Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

Bajern ponovo uništio Verder, Dortmund tone sve dublje, Šalke rutinski

Bajern Minhen je ponovo deklasirao Verder iz Bremena, četvrti put za redom im je dao pet ili više golova, a ovog puta bilo je 6:0. Borusija iz Dortmunda nastavlja

sa katastrofalnim rezultatima ove sezone, a ovog puta bolji je bio Majnc sa 2:1. Šalke je na domaćem terenu rutinski odradio posao protiv Herte sa 2:0.

Bajern je poveo u 20. minutu pošto je Alaba ubacio loptu u šesnaesterac, Miler je vratio na ivicu kaznenog prostora Lamu, koji je preciznim šutem savladao golmana Verdera Volfa. Sedam minuta kasnije Ćabi Alonso je nadmudrio defanzivce gostiju i ispod živog zida proturio loptu za 2:0 za minhenski klub. Još dva gola je minhenski tim uspeo da postigne do kraja poluvremena, prvo Miler sa bele tačke, pa potom i Mario Gece lepim šutem iz okreta u 45. minutu.

Koliko je Bajern bio nadmoćan odlično pokazuje podatak da je posle sat vremena Ćabi Alonso imao čak 103 uspešna dodavanja, više od celog tima Verdera koji je kompletirao samo 83 pasa.

Snimak petog gola na utakmici može se slobodno staviti u muzej kao eksponat, jer je reč o pravoj umetnosti fudbalera Bajerna. Lam i Šaćiri su sjajno iskombinovali na malom prostoru, a odbrana Verdera je sve to mogla samo da gleda i polako se spremi da ponovo otpočne napad sa centra. Tačku na meč postavio je Mario Gece šutem iz daljine za 6:0.

Šalke je zasluženo na domaćem terenu savladao Hertu, a do treće pobede je došao u režiji svojih najvećih zvezda, Huntelara i Drakslera. Holandski napadač je u 19. minutu glavom doneo prednost timu iz Gelzenkirhena posle centaršuta Drekslera.

Konačnih 2:0 postavio je Draksler golom sa ivice šesnaesterca, mada mu je u tome pomogao i jedan defanzivac ekipe iz Berlina koga je zakačila lopta i promenila smer na putu ka golu Krafta.

Keln je u finišu prvog poluvremena došao do prednosti jer je Kevin Vogt iskoristio neopreznost Dortmundove odbrane, izbegao je ofsajd zamku i doveo „Jarčeve” u vođstvo od 1:0.

Ono ipak nije dugo trajalo, jer je samo tri minuta igre u drugom delu bilo dovoljno Imobileu da izjednači. Rojs je oteo loptu na polovini terena, razmenio dupli pas sa Imobileom, a onda ponovo vratio loptu Italijanu kome nije bilo teško da izjednači.
Keln je ipak uspeo da dođe do sva tri boda preko Colera, koji je iskoristio centaršut Osaka za 2:1. Neven Subotić je ušao u igru u devedesetom minutu umesto Gundogana, dok Miloš Jojić uopšte nije bio u protokolu.

Ovo je čak peti poraz Dortmunda u osam kola Bundeslige, pa se čini da agoniji „Milionera” nema kraja. Ako nastave sa ovakvim rezultatima, i plasman u Ligu Evrope će biti iznenađenje.

Volfsburg je nastavio sa odličnim igrama u prvenstvu, a ovog puta je bodove odneo i sa gostovanja Frajburgu - 2:1.

„Vukovi” su poveli u osmom minutu golom Danijela Kaligurija, koga je sjajnim centaršutem sa desne strane pronašao Kevin de Brujne na drugoj stativi. Isti igrači su bili akteri i kod drugog pogotka Volfsburga, ovog puta u 66. minutu.
    Frajburg je uspeo da postigne počasan gol u 91. minutu, a reprezentativac Srbije Stefan Mitrović ceo meč je presedeo na klupi.

Borusija iz Menhengladbaha se trudi da drži korak za Bajernom, a sada su savladali Hanover sa 3:0.

Razmenili su u 14. minutu gostujući igrači nekoliko brzih dodavanja ispred šesnaesterca Hanovera, a potom je lopta završila na levom krilu kod Alvara Domingeza. Španac je centaršutom iz prve pogodio Maksa Kruzea, koji je glavom doneo Borusiji 1:0.

Na početku drugog poluvremena švajcarski reprezentativac Granit Džaka odlično je izveo slobodan udarac, provukao loptu kroz živi zid Hanovera za 2:0.
    Konačan rezultat postavio je Kruze svojim petim pogotkom ove sezone, posle asistencije Torgana Azara.

Majnc je savladao Augzubrg sa 2:1, a trijumf su donela dva trenutka inspiracije igrača domaćina u periodu od 20. do 23. minuta bili su dovoljni za lepu prednost. Prvo je Hofmann jednostavnim driblingom sa leve strane izbacio svog čuvara, a potom je preciznim šutem provukao loptu između dva igrača i pored golmana Hica.

Veoma brzo je na semaforu pisalo 2:0, gol je postigao Hairo Samperio, a umesto opisivanja njegove majstorije rećićemo vam samo - pogledajte snimak.

Do kraja meča Vermer je glavom uspeo da smanji zaostatak Augzburga, ali nije mogao više od toga.

Neverovatno je šta je Bajer iz Leverkuzena ispustio na gostovanju u Štutgartu, pošto je vodio sa 3:0 na poluvremenu, a na kraju su rivali podelili bodove - 3:3.
    Nisu navijači „Farmaceuta” mogli da požele lepši početak utakmice jer je Son Heung-Min postigao dva prelepa gola u prvih devet minuta. Kod prvog je pokazao sjajno driblersko umeće, pošto je predriblao defanzivca i golmana Štutgarta, da bi pet minuta kasnije fenomenalnim šutem iskosa savladao Kiršbauma. Kada je Belarabi u 41. minutu povećao na 3:0, teško da su i najveći optimisti među Štutgartovim navijačima mogli da zamisle ono što je usledilo u drugom poluvremenu.

Verner je u 57. minutu glavom smanjio zaostatak, a Klejn je deset minuta kasnije natrčao na izbačenu loptu posle kornera za 3:2.

Mladi reprezentativac Srbije Filip Kostić ušao je u igru u 74. minutu, a već dva minuta kasnije asistirao je Harniku za 3:3 i veliki bod Štutgarta.