VTEM Fisheye Menu - модуль joomla Форекс
  • No feeds found!
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

Čelsi bez Matića izgubio prvi put u sezoni, Murinjo još nije pobedio "svrake" kao gost!

Fudbaleri Njukasla pobedili su Čelsi sa 2:1 u 15. kolu Premijer lige, pa su "plavci" prvi put u ovoj sezoni doživeli poraz.

Treći put u nizu Njukasl je

pobedio "plavce" na svom terenu, a ipak se pokazalo da Žoze Murinjo nije u pravu. Rekao je da ekipa može i bez suspendovanog Nemanje Matića, no vezni red naviknut na njega nešto slabije je funkcionisao, što se videlo i pri drugom primljenom golu za 2:0.

Didije Drogba je smanjio u 83. minutu i učinio meč zanimljivijim, a ni šest minuta nadoknade nisu bili dovoljni Čelsiju da dođe i do izjednačujućeg pogotka.

Mreže su mirovale do 58. minuta, kada je Papis Sise iskoristio lošu reakciju Kejhila da zakuca loptu sa peterca u mrežu, a potpunu ofanzivu "plavaca" u jurnjavi za izjednačenjem kaznio je posle brze tranzicije i akcije za 2:0 u 79. minutu.

Ni crveni karton Tejloru pred gol Drogbe nije omeo Njukasl na putu do pobede, gosti su svedeni na oštre centaršuteve sa boka, Azar je jednom pogodio stativu posle pasa Ivanovića, a bodovi su ostali na Sent Džejms Parku.

Tako je prekinut niz Čelsija od 23 meča bez poraza (17 pobeda i šest remija do ovog duela), a Papis Sise se pokazao kao specijalista za londonski klub, kom je četiri puta tresao mrežu. Uz to, nastavila se crna serija Žoze Murinja na gostovanju "svrakama". Na Sent Džejms Parku nikad nije pobedio, ovo mu je treći poraz uz dva remija.