E-tribina.com - Sport uživo - Prenosi, rezultati uživo, pregledi utakmica, video

Switch to desktop Register Login

Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

Srpski okršaj bez pobednika: Bane i Matić odoleli naletima Liverpula

Fudbaleri Liverpula i Čelsija odigrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici polufinala Liga kupa, što više odgovara "plavcima" pošto je revanš na njihovom "Stamford bridžu".

Srpski reprezentativci odigrali su ceo meč - Lazar Marković se ustalio u startnoj postavi Liverpula i opet je bio zadužen za celu desnu stranu u formaciji 3-4-3 koju Brendan Rodžers sve više forsira, dok su Branislav Ivanović i Nemanja Matić bili standardno dobri u dresu gostiju.

Publika na Enfildu je utihnula već u 18. minutu pošto je Emre Čan u svom kaznenom prostoru nespretno oborio Edena Azara, a belgijski reprezentativac je sa bele tačke nadmudrio Minjolea i pogodio donji desni ugao za 0:1.

Čelsi je rutinski čuvao vođstvo sve do 59. minuta kada su puleni Žozea Murinja dozvolili Rahimu Sterlingu da se licem okrene golu, najpre je umakao Matiću i onda "napao" Kejhila, otišao malo u levu stranu i poslao preciznu dijagonalu kojom je postavio konačan rezultat.

"Crveni" su bili daleko bolji nakon izjednačenja i bili su bliži trijumfu, Džerard je tukao pored stative, Kutinjov udarac je zaustavio Kurtoa, pa na revanš u London za sedam dana idu bez prednosti.

U drugom polufinalu Liga kupa, u sredu od 20.45 igraju Totenhem i Šefild junajted.