• No feeds found!
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

Ludnica u Mančesteru i šou Aguera: Pet golova, četiri penala i pobeda Sitija

Pet golova, četiri penala, od čega dva odbranjena, crveni karton i mnogo uzbuđenja viđeno je u pobedi Mančester sitija nad Totenhemom sa 4:1 (2:1), na startu osmog kola Premijer

lige.

Ludnica, spektakl, goleada, utakmica za uživanje, Premijer liga u punom sjaju. Neverovatan tempo dominirao je na Itihadu, kao da su igrači trčali na baterije, a susret je obeležio Serhio Kun Aguero koji je postigao sve golove za "građane".

Ređali su se prilike kao na traci, počelo je odličnom šansom Mejsona i još boljom odbranom Džoa Harta, a prvi gol pao je u 13. minutu. Posle greške Lamele na sredini terena Aguero se namestio na levoj strani i pogodio dalji ugao za 1:0.

Samo dva minuta kasnije sevnula je kontra Totenhema nakon greške Fernanda, Soldado je na desnoj strani proigrao Eriksena a on je matirao Harta koji je zakačio loptu tek toliko da ulepša pogodak za izjednačenje.

Na scenu je onda stupio sudija Džon Mos i posle blagog kontakta Lamele i Lamparda pokazao na belu tačku, a Aguero je u tom 20. minutu vratio prednost Sitiju.

Sredinom prvog poluvremena povredio se i Frenk Lampard, a glavnu ulogu preuzeo je Ugo Loris. Kabul je skrivio drugi penal na meču, ali je golman "pevaca" nogom odbranio Agueru šut sa kreča, da bi argentinski napadač odbitak atraktivno poslao preko prečke.

Nije Hart dozvolio da sva svetla budu uperena u njegovog kolegu, pa je i on čudesnim intervencijama čuvao svoju mrežu i bio zadužen za prvi od dva ključna trenutka. Sudija Mos je pokazao na penal iako nije bilo kontakta između Demikelisa i Soldada, sigurno ne u kaznenom prostoru, a golman Sitija je zaustavio udarac upravo Soldada sa bele tačke u 62. minutu.

Kako to obično bude u fudbalu, kada se ne iskoristi takva šansa, usledi kazna. Pet minuta kasnije usledio je i četvrti penal, ovaj put "čist" bez dileme. Aguero je poput munje utrčao u kazneni prostor, Facio ga je povlaćenjem sa leđa oborio i zaradio crveni karton. Kun je odlučio da izvede i treći penal za svoj tim na ovom meču, poslao je loptu u donji levi ugao i drugi put pogodio sa kreča za 3:1.

Tačku na spektakularan meč i svoju ludu partiju stavio je Aguero u 75. minutu kada je na pas Fernanda sa desne strane poslao loptu u suprotan ugao. Njemu je to bio 60. gol za Siti u Premijer ligi, pa je postao najbolji strelac u klupskoj istoriji pretekavši sunarodnika Karlosa Teveza koji je 58 puta bio strelac za "građane".