• No feeds found!
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

Sve čari FA kupa: Čelsi ponižen u Londonu, Siti ispao, Liverpul ide na popravni

FA kup je pokazao sve svoje nepredvidive čari u četvrtom kolu, u kom su zaustavljene tri ekipe iz vrha Premijer lige - i Čelsi i Mančester siti i Sautempton,

i to su sva tri tima razočarala pred svojim navijačima, kao i Totenhem, dok će Liverpul na popravni protiv Boltona.

Mnogi su se smejali Mančester junajtedu u petak zato što će ići na popravni sa Kembridžom, jer su "studenti" odoleli na svom terenu i izborili se za put na Old Traford. Isti ti koji su se smejali, sada tuguju, jer su njihove ekipe eliminisane iz borbe za trofej najmasovnijeg takmičenja na Ostrvu.

Menadžer Čelsija Žoze Murinjo odmarao je glavne adute, među kojima su i Branislav Ivanović i Nemanja Matić koji nisu bili ni na klupi, i "plavci" su vodili sa 2:0, ali su dozvolili Bredfordu da napravi čudesan preokret i da se raduje na Stamford bridžu.

Kejhil i Ramireš bili su zaduženi za pogotke, da bi Stid do kraja poluvremena prepolovio zaostatak, a u nastavku je usledilo pravo malo čudo u režiji trećeligaša.

Iako je Murinjo uveo Fabregasa i Vilijana, to nije pomoglo, jer su Moraiš u 75. i Haildej u 82. minutu matirali Čeha za veliki preokret, da bi iznenađujući trijumf Bredforda potvrdio Jets u sudijskoj nadoknadi za šokantnu eliminaciju lidera Premijer lige.

To je prvi put da su "plavci" primili četiri gola od ekipe iz treće engleske lige još od 1958. godine kada su poraženi od Darlingtona sa 4:1.

Ni Siti nije mnogo bolje prošao, nije uspeo da postigne nijedan gol, a Midlsboro je u plavom delu Mančestera našao kartu za osminu finala.

Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč, Manuel Pelegrini nije mnogo mešao karte, na terenu su bili Kompani, Zabaleta, Navas, Silva, Jovetić, Aguero, a ekipa iz Čempionšipa je mogla i ubedljivije da trijumfuje.

"Građani" su imali čak 13 udaraca ka golu u prvom poluvremenu i kako nisu pronašli put do mreže rivala, to su gosti kaznili na početku drugog dela. Fernando je lošim dodavanjem stvorio probleme golmanu Kabaljeru koji se sudario Adomahom, Fernando je zatim uklizavanjem pokušao da se iskupi i spreči pogodak, ali je Bamford bio na pravom mestu da se klizećim startom upiše u strelce.

Siti do kraja nije uspeo da se izbori ni za popravni, pošto je u sudijskoj nadoknadi Kike overio plasman Midlsboroa među 16 najboljih.

Užasan dan za vodeći trio Premijer lige kompletirao je Sautempton, koji je eliminisan zahvaljujući jednom nekadašnjem i jednom sadašnjem napadaču Arsenala, koji sada nose dres Kristal Palasa - 2:3.

Svih pet golova palo je u prvom poluvremenu, "sveci" su dva puta vodili, zahvaljujući pogocima Pelea u devetom i autogolu Dana iz 16. minuta, ali je najpre jednom izjednačio Mauran Šamak, drugi put Jaja Sanogo koji je na pozajmici u Palasu iz Arsenala, da bi Šamak drugim golom odveo tim iz Londona u osminu finala.

Dušan Tadić je odigrao ceo meč i nije uspeo da spreči neuspeh svoje ekipe, a Kristal Palas je neporažen na poslednjih šest utakmica otkako je smenjen Nil Vornok dan nakon Boksing deja, a poslednji put je takav niz imao u aprilu i maju 2013. godine.

Totenhem je do 83. minuta imao pobedu u džepu na svom Vajt Hart Lejnu, pošto je vodio golom Taunzenda iz penala, ali je onda Uljoa poravnao, da bi Šlup u drugom minutu sudijske nadoknade odveo Lester u osminu finala i zaokružio slom premijerligaških favorita.

Liverpul je prošao kao Mančester junajted, odigrao je 0:0 protiv Boltona i moraće na popravni samo za razliku od "crvenih đavola" koji će igrati kod kuće, puleni Brendana Rodžersa idu na gostovanje.

Nije im pomoglo ni što su imali 24 šuteva ka golu rivala, od čega je devet zaustavio golman Adam Bogdan. Naš reprezentativac Lazar Marković odigrao je celo drugo poluvreme po levoj strani u već ustaljenoj formaciji 3-4-3.

Redsima je ovo bio prvi put da odigraju meč bez golova na Enfildu u FA kupu još od februara 1991. godine kada je 0:0 završen duel sa Evertonom.