Two Dots Media - izrada web stranica
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

ČAROBNA NOĆ Barsina osmica, četiri gola Suareza za prekid sunovrata

Posle tri vezana poraza u domaćem prvenstvu, Mesi i drugovi su sami sebi napravili veliki problem. Imali su devet bodova prednosti u odnosu

na Atletiko, a onda se sve preko noći promenilo. Rivali ozbiljno prete, a Barsa je uspela da preskoči prvu prepreku ka tituli.

Deportivo je neugodan domaćin, ali protiv Katalonaca nije imao šanse da napravi iznenađenje. Tako bar kaže rezultat,ipak, nije sve bilo tako lako u prvih 45 minuta. Za svaki promašaj Depor je surovo kažnjen. Već u 11. minutu Luis Suarez je doneo gostima prednost. Napadali su Sančezovi momci, ali to im se vrlo brzo obilo o glavu. Nekoliko promašenih šansi i kazna je bila surova. Urugvajac je u 24. minutu još jednom pogodio gol domaćih. Mesi je odlično asistirao a napadaču nije bilo teško da zatrese mrežu rivala. Za laganih 2:0 i siguran put ka trjumfu. Drugo poluvreme bila je prava rapsodija...

Već na startu drugog poluvremena, Ivan Rakitić je postigao svoj šesti gol u sezoni i tako overio trijumf Barselone. Nisu tu stali gosti... Mesi nije bio sebičan, još jednom je odlično asistirao a Suarez je stigao do trećeg gola. Ali ni to nije bilo sve od Urugvajca i četvrti put je u 65. minutu pogodio mrežu nemoćnog Manua. Kakva bi to pobeda bila da se i Mesi nije upisao u strelce? Šesti gol Barselone postigao je upravo Argentinac, a ovoga puta uloge su se zamenile. Suarez se revanširao Leu i namestio mu pogodak (tri asistencije). Ali ni to nije bilo sve... Solo prodor štopera Bartre doneo je Barseloni i sedmi gol. U strelce se upisao i Nejmar za velikih 8:0.

Gif: Goal Barta (0-7) #fcblive [via @emenderkfcb] pic.twitter.com/mXHfsqZbVG

— barcastuff (@barcastuff) April 20, 2016

Kao da je svima u Barseloni pao kamen sa srca. Trebao im je ovakav rezultat za lakši nastavak sezone. Činilo se da su Enrikeovi momci prosuli sve dobro što su napravili u prethodnom periodu... Ostala su četiri kola do kraja a Katalonci imaju jasan cilj - četiri trijumfa za titulu.