Two Dots Media - izrada web stranica
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

Engleska sa penala jedva srušila Norvešku, Keržakov rekorder Rusije

Fudbalska reprezentacija Rusije pobedila je Azerbejdžan u Moskvi sa 4:0 u prijateljskoj utakmici, a njen fudbaler Aleksandr Keržakov je sa dva postignuta gola postao najbolji strelac u istoriji državnog

tima, dok je Engleska sa 1:0 savladala Norvešku.

Napadač Zenita je postigao dva gola, u šestom i 12. minutu i tako sa 28 pogodaka postao najbolji strelac u istoriji reprezentacije Rusije.

Golove protiv Azerbejdžana postigli su još i Sergej Ignašević u 41. minutu i Vladimir Granat u 81. minutu. Keržakov je oborio rekord bivšeg reprezentativca Rusije Vladimira Beščasnog, koji je postigao 26 golova za državni tim.

Uspešna je bila i selekcija Ukrajine koja je slavila minimalnu pobedu nad Moldavijom, a strelac odlučujućeg gola bio je Bezus u 63. minutu.

Roj Hodžson je ostao na klupi Engleske i posle debakla na Mundijalu, i ispadanja već u grupnoj fazi, a njegovi puleni nisu blistali u prvoj narednoj proveri, ali su dobili Norvešku sa 1:0.

Meč je odigran pred tek 40.181 gledaocem na Vembliju, što je najslabija poseta nakon rekonstrukcije stadiona kada igra "gordi albion", a trenutak odluke dogodio se u 68. minutu.

Rahim Sterling je bio oboren u kaznenom prostoru Norvežana, a novi kapiten Engleske Vejn Runi je zatresao mrežu iz penala za konačnih 1:0. Gosti su mogli da izbegnu poraz, ali je Džo Hart odbranio sjajan udarac glavom Džošue Kinga.

Engleska u ponedeljak počinje kvalifikacije za EURO 2016. gostovanjem Švajcarskoj.