(0 glasova)

MAŠINERIJA Bajern ruši rivale i rekorde

Fudbaleri Bajerna verovatno igraju najbolje na svetu u ovom trenutku. Malo ko može da ih zaustavi, a izabranici Pepa Gvardiole iz meča u meč ruše rekorde. Tako je bilo

i posle pobede nad Štutgartom sa 4:0 u 12. kolu Bundeslige.

Bavarci su pokazali da je remij sa Ajntrahtom u prošlom kolu bio sam trenutak slabosti. Posle toga je stradao Arsenal u Ligi šampiona (5:1), a publika na Alijanc areni je videla devet golova u dva meča, jer je deklasiran i Štutgart, u čijem dresu je Filip Kostić odigrao prvo poluvreme.

Tako je Bajern (naš mladi reprezentativac Miloš Pantović nije bio u protokolu)došao do 60. trijumfa protiv "švaba", koliko su puta savladali i Hamburg, i tako izjednačili rekordni broj pobeda protiv jedne ekipe u Bundesligi.

Ujedno, mašinerija iz Minhena je osvojio 34 boda u prvih 12 kola nemačkog prvenstva, što je novi bundesligaški rekord. Takođe, Tomas Miler je upisao 150. pobedu sa Bajernom u prvenstvu brže nego bilo ko pre, a mnogi velikani nosili su dres Bajerna.

Upravo je taj jubilej ukrasio golom, a u strelce su se još upisali Arjen Roben, Daglas Košta i naravno Robert Levandovski, svi u prvom poluvremenu.

Keln je neočekivano u gostima bio bolji od Bajera sa 2:1, a Miloš Jojić je odigrao poslednjih osam minuta za pobednički tim.

Istim rezultatom je Majnc savladao Volfzburg, dok na utakmicama Hofenhajm - Ajntraht i Borusija Menhengladbah - Ingolštad nije bilo golova.