Two Dots Media - izrada web stranica
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

Nastavila se bajka Sautemptona, Sančez junak Arsenala, nula Liverpula

Fudbaleri Sautemptona pravi su hit Premijer lige i pobedom od 1:0 nad Stoukom probili su se na drugo mesto na tabeli, Arsenal je golovima Aleksisa Sančeza savladao Sanderlend sa

0:2 u gostima, dok je Liverpul remizirao 0:0 sa Halom.

Arsenal je prekinuo niz od tri utakmice bez pobede u Premijer ligi i savladao Sanderlend na teškom gostovanju, a junak tobdžija i definitivno je Aleksis Sančez.

Brzonogi Čileanac je iskoristio kiks Vesa Brauna na sredini, stuštio se ka golu i matirao Manonea u 30. minutu, što je bio tek drugi šut "tobdžija" u okvir gola u prvom poluvremenu. Ni u nastavku nisu blistali puleni Arsena Vengera, ali je Sančez drugim golom, u samom finišu, overio trijumf.

Fudbaleri Liverpula nastavili su sa igrom po sistenu toplo-hladno i posle poraza od Reala u Ligi šampiona pred svojim navijačima, još jednom razočarali na Enfildu.

Nisu uspeli da slome otpor Hala, tek u samom finišu su dodali gas, ali lopta nikako nije htela u mrežu gostiju, pa je Lazar Marković sa klupe "crvenih" odgledao nulu.

Sautempton je nastavio svoju bajku, upisao četvrti trijumf u poslednjih pet mečeva i posle čudesne partije protiv Sanderlenda (8:0) pobedio Stouk sa 1:0.
Odlučujući trenutak odigrao se u 33. minutu posle prekida sa desne strane, lopta se odbila do Saida Manea koji ju je zakucao pod prečku u gornji desni ugao.

Dušan Tadić je proveo svih 90 minuta na teren u dresu "svetaca", pružio još jednu odličnu partiju i sjajno funkcionisao sa Gracijanom Peleom, ali ovoga puta nisu imali sreće da se pobrinu za ubedljivije slavlje.

Najviše golova bilo je na susretu između Vest Bromvič Albiona i Kristal Palasa koji je sve do samog finiša imao pobedu u džepu, ali je Berahino iz penala u trećem minutu sudijske nadoknade postavio konačnih 2:2.

U poslednjem meču subotnjeg programa Svonsi je obradovao svoje navijače trijumfom nad Lesterom sa 2:0, a oba gola za "labudove" postigao je Vilfred Boni. Prvi je dao posle sjajnog duplog pasa sa Sigurdsonom u 34, a drugi na asistenciju Montera u 57. minutu.