Two Dots Media - izrada web stranica
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

Nemci sprečili iznenađenje Škota, rumunski revanš Grcima, sedmica Poljaka

Na početku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu, reprezentacija Nemačke pobedila je Škotsku sa 2:1, Rumunija je bila bolja od Grčke na gostovanju sa 1:0, dok su Poljaci deklasirali

Gibraltar sa 7:0.

Nemci i dalje slave svetsku titulu, posle poraza od Argentine sa 4:2 u prijateljskom meču, mašinerija Joakima Leva zastajkivala je i protiv Škotske, koja je uspela da učini meč zanimljivijim izjednačivši preko Anje u 66. minutu, a posle gola Milera u 18. Tomas Miler je nastavio golgetersku seriju viđenu na Mundijalu, donevši pobedu "pancerima" u 70. minutu nakon gužve u šesnaestercu.

Joakim Lev je trijumfalno počeo uigravanje tima posle oproštaja Lama, Mertesakera i Klosea, starteri su bili Durm, Rudi i Kramer, dok je šansu u drugom delu igre dobio Ginter.

U okviru grupe D, u kojoj su i Nemci, Poljska je deklasirala Gibraltar sa 7:0 uz četiri gola Levandovskog, dok su Irci pobedili Gruziju sa 2:1. Mekgidi je u 24. minutu pogodio za vođstvo, Okrijašvili je izjednačio u završnici poluvremena, a Mekgidi je bio strelac i u 90. minutu za trijumf Irske.

Rumuni i Grci su stari znanci iz baraža za prethodni Mundijal, u kom su "Heleni" otišli u Brazil, a sada je Rumunija slavila golom Marike u 10. minutu iz penala. Isti igrač je isključen u 53. zbog drugog žutog kartona, a njegovi saigrači su uprkos tome zadržali vođstvo za prve bodove u grupi F. Na čelu je Finska posle preokreta protiv Farskih Ostrva (3:1), a do pobede od 2:1 došla je i Severna Irska, iako je Mađarska vodila od 75. minuta golom Priskina.