Two Dots Media - izrada web stranica
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

PREMIJER LIGA Liverpul silan u gradskom derbiju, Junajted i Vest Hem zakuvali borbu za Ligu šampiona

Ekipa Jirgena Klopa igrala je za čast i prestiž, jer je uvek bitno dobiti gradskog rivala. Sva četiri gola protiv

Evertona delo su različitih igrača, što može posebno da raduje harizmatičnog trenera.

Ono što može da ga brine je verovatno teža povreda Divoka Origija posle brutalnog faula Morija koji je zbog toga dobio crveni karton u 50. minutu.

Red card for #EFC's Funes Mori, and rightly so. Bad tackle compounded by an extra stamp on Origi's ankle. RIP game. pic.twitter.com/wsT7f2E0Ve

— Sam's Army (@BarstoolSam) April 20, 2016

Pored strelaca, derbi Liverpula obeležio je i Džejms Milner koji je asistirao Origiju i Sakou u finišu prvog poluvremena za vođstvo.

U nastavku je Staridž rešio sve dileme oko pobednika, dok je Kutinjo postavio konačnih i ubedljivih 4:0 za radost na Enfildu.

Mančester junajted i Vest Hem nastavili su da prete Arsenalu u borbi za Ligu šampiona.

"Crveni đavoli" su trijumfovali nad Kristal Palasom autogolom Dilejnija već u četvrtom minutu i pogotkom Matea Darmijana.

Savršen učinak domaćih timova kompletirao je Vest Hem. "Čekićari" Slavena Bilića preslišali su Votford na svom terenu sa 3:1.

Za vođstvo se pobrinuo Endi Kerol koji je nastavio golgetersku seriju, da bi Mark Nobl sa dva precizno izvedena penala overio pobedu, koju je samo ublažio Prodl.

Mogao je Dilejni dodatno da smanji zaostatak, ali je promašio penal za goste u sudijskoj nadoknadi.

Na tabeli Arsenal drži četvrto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona sa 60 bodova, jednim više uz meč manje u odnosu na Junajted. Vest Hem je tri koraka iza tima sa Old Traforda koji je na petoj poziciji trenutno drži kartu za Ligu Evrope.