Two Dots Media - izrada web stranica
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

Ronaldo postigao 200 golova u Primeri, het-trik u trijumfu Reala nad Seltom

Fudbaleri Real Madrid ostvarili su 18. pobedu u nizu u svim takmičenjima tako što su u 14. kolu Primere na svom terenu bili bolji od Selte sa 3:0, a

sva tri gola postigao je Kristijano Ronaldo.

Ronaldo je sa het-trikom protiv Selte došao do 200 golova u španskom nacionalnom šampionatu, a direktno je uticao na to da Real upiše i 18. pobedu u nizu sa čime se izjednačio sa Barselonom koja je to učinila u sezoni 2005/06, a priliku da sami stanu na vrh toga rekorda imaće protiv Ludogoreca u Ligi šampiona.

Prvi gol stigao je devet minuta pre kraja prvog poluvremena nakon što je Ronaldo, čini se, iscenirao jedanaesterac, jer je Džoni bukvalno samo dotakao Portugalca koji je jedva dočekao da padne u jedanaestercu. Sudija Maljenko je pokazao na belu tačku odakle je postignut prvi pogodak.

Kraljevski klub je udvostrčio prednost u 65. minuta nakon što je stigla lopta na nekih šest, sedam metara od gola Selte, te Kabral nije dobro intervenisao i namestio Ronaldu da iz voleja pogodi donji desni ugao gola Alvareza.

Zaključni udarac zadat je devet minuta pre kraja utakmice nakon prodora Marsela po levoj strani i centaršuta koji je sačekao, ko drugi, do Ronaldo koji je iz prve zatresao mrežu, treći put na susretu, za pečat pobedi Reala na svom terenu.