Two Dots Media - izrada web stranica
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

SERIJA A Juve grabi ka petom Skudetu zaredom, Milan slavio posle smene Mihe

"Stara dama" sigurno maršira ka petoj uzastopnoj kruni Kalča. Strelac za vođstvo bio je Sami Kedira, na 2:0 je povisio Pol Pogba, sve

dileme oko pobednika otklonio je Huan Kuadrado, da bi tačku na trijumf stavio Simone Padoin u poslednjim trenucima.

Juventus je prvi na tabeli sa 79 bodova, devet više od drugoplasiranog Napolija, dok je Palermo i dalje u opasnoj zoni, na 18. mestu sa 28.

Milan je slavio posle odlaska trenera Siniše Mihajlovića i dolaska na klupu bivšeg igrača Kristijana Brokija, koji je trijumfalno debitovao.

Strelac jedinog gola u Đenovi bio je Karlos Baka i tako je naneo poraz Sampdoriji, za koju je Nenad Krstičić igrao do 66. minuta i dobio je žuti karton.

Lacio je na svom terenu lako izašao na kraj sa Empolijem, čiju su mrežu u prvom poluvremenu zatresli Kandreva iz penala i Onazi za osvajanje sva tri boda.

Što se tiče naših igrača, Filip Đorđević je ušao u 71. minutu umesto Miroslava Klosea, a Dušan Basta u 84. umesto Gabarona. Sergej Milinković-Savić ostao je na klupi, dok Milan Biševac nije bio u sastavu.

Fjorentina je na svom terenu sa 3:1 slavila protiv Sasuola uz neverovatan kiks golmana gostiju Andree Konsiljija, koji je sam sebe matirao.

Pogotke za "ljubičaste" postigli su Gonzalo Rodrigez u 10. minutu i Josip Iličić u 57, pre pomenutog kiks Konsiljija, a jedini gol za Sasuolo delo je Domenika Berardija.

Ceo meč za Fjorentinu kao desni bek odigrao je Nenad Tomović.

U preostale dve utakmice od 15 časova, Frozinone je odneo ceo plen sa gostovanja u Veroni (Boško Janković odigrao prvo poluvreme) sa 2:1, dok su Udineze i Kjevo podelili bodove remijem bez golova.

Za tim iz Udina je ceo meč odigrao Zdravko Kuzmanović (dobio žuti karton), a na suprotnoj strani Ivan Radovanović, dok je Nikola Ninković ostao na klupi "letećih magaraca".