Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

SERIJA A Morata i Bufon šokirali Fjorentinu za miris šampionskog lovora u Torinu!

Peta godina u nizu, ništa se nije promenilo... "Stara dama" dominira, a ostalo je samo da i matematički overi titulu.

Juventus je danas na "Artemio Franki" otišao na 12 bodova prednosti u odnosu na Napoli koji ima još četiri utakmice do kraja.

Vodio je Juve od 39. minuta golom Mandžukića. Kontrolisali su igru momci iz Torina, imali šanse a onda je usledio pravi šok. Kalinić je iskoristio veliku grešku odbrane “stare dame” i u 81. minutu doneo izjednačenje. Ipak, radost ljubičastih nije dugo trajala. Samo dva minuta kasnije golom Morate Juventus je stigao do sva tri boda.

Posebno vruće bilo je u prvih 45. minuta. Sudija je poništio dva gola (po jedan sa obe strane), a čini se da je pogodak Bernadeskog bio regularan. Usledili su veliki protesti “ljubičastih” ali arbitar Taljavento nije želeo da promeni odluku. Da muka za domaće bude još veća, strelac jedinog gola za Violu, Kalinić promašio je penal u 90. minutu. Isprečio se veliki Bufon i tako svom timu doneo titulu.

Navijači domaćih su imali sjajnu koreografiju:

Fiorentina v Juventus tonight pic.twitter.com/GfxXW63hHZ

— When Sunday Comes (@WSCsm) April 24, 2016

Sampdorija je posle preokreta savladala Lacio (2:1), a konačno je krenulo i bivšem reprezentativcu Srbije Filipu Đorđeviću. Prvi put od 4. oktobra prošle godine napadač ekipe sa “Olimpika” pogodio je mrežu rivala! Na meču sa Sampdorijom Đorđević je u trećem minutu susreta na asistenciju Kandreve uspeo da matira golmana tima iz Đenove Vivijana. Na ovom susretu još jedan srpski igrač je imao zapažen učinak. Nenad Krstičić je asistirao Fernandu kod izjednačujućeg gola Sampe. Pored Đorđevića za Rimljane je igrao i Dušan Basta, dok je Sergej Milinković-Savić susret ispratio sa klupe.

Posle 13 kola u kojima nije osetio slast pobede, konačno je slavio i Palermo! Tim sa Sicilije je u direktnoj borbi za opsatanak savladao Frozinone - 2:0. Na “vrućem”, možda i ključnom gostovanju Zamparinijevi izabranici su do pobede stigli zahvaljujući Albertu Đilardinu! Bivši reprezentativac Italije je sa dva gola doneo svom timu tri boda, ali i nadu da je opstanak u ligi moguć. Naš Uroš Đurđević nije dobio priliku da zaigra za Palermo.

Nikole Maksimovića nema ni na klupi, a Torino posrće... Izgubili su “bikovi” na svom terenu od ekipe Sasuola - 1:3. U zanimljivom susretu, sa puno prilika gosti su slavili zahvaljujući golovima Sansonea, Pelusa i Trota. Jedini pogodak za Torino postigao je Perez.

Darko Lazović je sa klupe gledao poraz Đenove na meču sa Bolonjom (2:0), a priliku da zaigra nije dobio ni Nikola Ninković u meču u kojem je Kijevo ostao bez bodova protiv Atalante.