Two Dots Media - izrada web stranica
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

Brazil deklasirao Argentinu sa +20 za četvrtfinale sa Srbijom

Košarkaši Srbije i drugi put će na Mundobasketu igrati sa selekcijom Brazila, koja je deklasirala Argentinu sa 85:65 (13:21, 20:15, 24:13, 28:16) u osmini finala.

"Orlovi" će tako

imati priliku da se osvete Brazilcima za poraz u grupi, a ulog je ovoga puta plasman u polufinale, u sredu od 18 časova, pošto je Srbija bila ubedljiva protiv Grčke.

Brazil je odigrao verovatno najlošije prvo poluvreme na šampionatu, previše se oslanjao na trojke i promašivao, Vijeri nije išlo, dok su u reketu Nene, Spliter i Varežao bili zaustavljeni.

Argentinci su na iskustvo sjajnog Priđonija, koji je u prvom delu ubacio čak 15 poena bez promašaja šutirajući 2/2 za dva, 3/3 za tri i penale 2/2, vodili skoro celo prvo poluvreme, jer su od 10:8 preuzeli vođstvo serijom 13:3.

Sve se promenilo po povratku sa odmora, kao da su opet na parketu bili oni pravi Brazilci iz grupne faze. Mnogo im je pomogao i Skola, koji je promašio četiri slobodna bacanja u nizu, a Argentina je četiri minuta bila bez koša.

Na njihovu štetu raspucao se Vijera, a Skola je napravio faul za dva plus jedan Nenea, istu priliku dobio je i Varežao, pa je Brazil od sredine treće četvrtine potpuno kontrolisao sve na parketu i na kraju slavio sa 20 razlike.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Neto sa 21 i Vijera sa 13 poena, Spliter i Barbosa su postigli po 10, a Varežao je završio sa osam i devet skokova, od čega je pet bilo u napadu. U Argentini Priđoni je ubacio 18, Kampaco 11, a Safar poen manje.