Two Dots Media - izrada web stranica
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

Haka uplašila i Fince, Novi Zeland navija za Amerikance protiv Ukrajine

Košarkaški Novog Zelanda bili su otpisani posle tri kola, ali su se trijumfom nad selekcijom Finske sa 67:65 (18:12, 26:20, 13:13, 10:20) za kraj takmičenja u grupi C uključili

u borbu za osminu finala Mundobasketa.

Čuveni Haka ples je posle Ukrajine bio pobednički i protiv Finaca, koji su izgubili sve šanse da se nađu u nokaut fazi, dok su izabranici Nenada Vučinića umalo prokockali siguran trijumf.

Novi Zeland je sredinom treće četvrtine vodio i sa čak 20 razlike (53:33), ali su Finci minut pre kraja prišli na samo 66:65 i imali napad za preokret koji nisu iskoristili. Za trijumf su najzaslužniji bili Fotu sa 18 i Peni sa 11 poena, dok su u poraženim redovima istakao Li sa 17.

Novozelanđani sada imaju učinak od dve pobede i tri poraza, i čekaju poraz Ukrajine od Sjedinjenih Američkih Država kako bi se plasirali u osminu finala iz vrlo zanimljive grupe C.