Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

KRAJ SNA Teo i CSKA eliminisali Zvezdu u grotlu “Arene”!

Fantastičan evroligaški okršaj u kom se Zvezda više nego dostojno suprotstavila jednom od glavnih favorita za titulu, počeo

je uz dve ne baš očekivane scene. Osim što su za ovu utakmicu u Kombank arenu doneti koševi iz hale “Aleksandar Nikolić”, sve do himne elitnog takmičenja nije bilo navijanja i onda su je “delije” po navici nadjačle tek prvom pesmom. Ujedno, nije bilo ni dobrodošlice za Miloša Teodosića. Naprotiv, zvižduci su zaparali Arenu kada bi plej CSKA imao loptu, čime se ostvarilo njegovo predviđanje u intervjuu “Blicu” da ga neće dočekati kao brata, iako mu je srce crveno-belo.

Na terenu očekivano rovovska borba, u kojoj su Moskovljani bili bez poena uvodna tri minuta. Ratnička odbrana čete Dejana Radonjića bila je na nivou iz ruske prestonice i samo je preneta na parket Arene.

Zakucavanje Dangubića uz ofanzivni skok posle promašaja za probijanje leda dodatno je zapalilo atmosferu i nateralo navijače da prave još veću buku. Hala kao da je podrhtavala od pesme “delija”, u kojoj je i te kako učestvovao i bivši fudbaler Marko Pantelić.

I kao da je Zvezda bila ta ekipa već viđena na fajnal-foru. Sve vreme je u prvoj četvrtini kontrolisala rezultat i bila u prednosti, dozvolišvi CSKA da izjednači samo dva puta. Ređala su se polaganja i asistencije Jovića, zakucavanja Milera i Cirbesa, pogoci Štimca i Kinsija, uz veliki broj penala u tvrdoj igri.

Bilo je to i veliko taktičko nadmudrivanje Radonjića i grčkog stručnjaka Dimitrisa Itudisa, koji su tražili pukotine u redovima rivala. U takvoj borbi su gosti prvi put poveli tek u 17. minutu serijom 5-0 (28:30), a u rezultatskoj klackalici je Dangubić trojkom vratio Zvezdi (33:32), ali su se “armejci” do predaha ipak bolje snašli - 35:36.

Vrlo slično kao u prvom meču ove četvrtfinalne serije, u trećoj deonici su crveno-beli počeli da posustaju pod pritiskom favorizovanog rivala.

Trojka Kinzija već u prvom napadu domaćih u nastavku podigla je dvoranu na noge. CSKA nije imao rešenje u napadu, a Zvezdin Amerikanac je mogao da odvede svoj tima na mnogo veću razliku. Dobre odbrane nisu naplaćene u napadu. Promašio je Kinzi dve otvorene trojke a onda ni Miler dva puta nije bio precizan sa distance. Gosti su prve poene u trećoj deonici postigli tek posle tri minuta. Teodosić i drugovi su tada počeli da igraju kako umeju.

Brzo je Zvezda ispunila bonus. Trojkom Džeksona CSKA je otišao na sedam poena prednosti. Gosti su stigli do svoje igre i treću deonicu završili sa 12 poena prednosti (47:59) i tako napravili veliki korak ka pobedi. Crveno-beli u ovom periodu nisu postigla koš iz igre preko pet minuta.

Otvorila je dobro Zvezda poslednju deonicu. Četiri brza poena vratila su domaće u igru. Ipak, CSKA je pokazao svoj kvalitet u ključnim trenucima duela. Pretili su crveno-beli, bili i na samo dva poena zaostatka, ali... Kakva je to ludnica od završnice bila. Uz gromoglasnu podršku, od koje se tresla Arena, Dangubić je pogodio trojku, Miler zakucao promašaj, ali je i CSKA imao tešku artiljeriju. Odbili su gosti svaki napad Zvezde i tako stigli do treće pobede i plasmana na fajnal-for Evrolige.

Nijanse su nedostajale da Beograđani mnogo bolje završe ovu seriju. Atmosfera u “Areni” je bila sjajna, ali jednostavno tim iz Moskve je u ovom trenutku kvalitetniji.

Crvena zvezda - CSKA 71:78 (21:18, 14:18, 12:23, 24:19)

Dvorana: “Kombank Arena”. Sudije: Perez-Perez (Španija), Paterniko (Italija), Mantila (Finska). Gledalaca: 18.000

Crvena zvezda: Kinsi 9, Rebić, Dangubić 11, Mitrović, Lazić 2, Micić 2, Simonović 7, Gudurić, Jović 6, Miler 15, Cirbes 7, Štimac 12.

CSKA: De Kolo 20, Kulagin, Teodosić 12, Fridzon 2, Nikols 3, Džekson 6, Lazarev, Voroncević 8, Higins 8, Kulagin M, Kurbanov 12, Hajns 7 .