Two Dots Media - izrada web stranica
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

Uživo: Trojka Bogdana, zakucavanje Bjelice, Srbija - Španija 25:36

Košarkaška reprezentacija Srbije od 22 časa igra protiv domaćina Mundobasketa, selekcije Španije, a taj meč poslednjeg kola u grupi A možete pratiti uživo uz Blicsport.rs. Posle prve četvrtine "orlovi"

gube sa 20:34.

U našoj grupi sve je već poznato i ovaj duel nema rezultatski značaj - Španci će u osminu finala kao prvi, Brazil kao drugi, Francuska kao treća posle trijumfa nad Iranom, dok su "orlovi" četvrti i čekaju prvoplasiranog iz B grupe.

To će biti Grčka ili Argentina koje u međusobnom okršaju odlučuju o tome, takođe od 22 časa.

Domaćin šampionata je demonstrirao moć na svakoj utakmici do sada i ne zna za poraz, dok je Srbija ostvarila početni cilj i plasirala se u nokaut fazu, i u ovaj meč ulazi rasterećena.

DRUGA ČETVRTINA

Ova deonica je počela trojkom Bogdanovića i faulom Serhija Rodrigeza u napadu, a na zakucavanje Paua Gasola odgovorio je Bjelica na isti način posle promašaja Krstića (25:36).

PRVA ČETVRTINA: Španci provocirali, "orlovi" držali korak prvih pet minuta

Selektor Srbije Aleksandar Đorđević odlučio se za petorku: Teodosić, Marković, Kalinić, Birčević i Raduljica, Huan Orenga se opredelio da počnu: Rubio, Navaro, Fernandez, Pau Gasol, Mark Gasol.

"Furija" je krenula furiozno, trojkom Rudija Fernandeza i zatim kontrom u režiji Rubio, te asistencijom Paua Gasola uz nedosuđen faul u napadu za brata Marka, pa je bilo 0:5 posle nepunog minuta. Teodosić i Birčević na drugoj strani nisu uzvratili trojkom, ali je Raduljica pogodio oba penala.

Bliži nam duel sa Grčkom

U isto vreme igraju košarkaši Grčke i Argentine za prvo mesto i pobednik tog duela će igrati sa Srbijom u osmini finala, a posle prve četvrtine "heleni" su vodili sa 28:16.

Naš snažni centar je zatim i odlično proigrao Markovića, a Birčević pogodio u kontri za seriju 6:0 i preokret, te napravio faul u napadu. Mark Gasol se nije libio da šutne trojku i pogodi je, za razliku od Rubija posle ukradene lopte - 6:8.

Od početka su Španci pokušavali da isprovociraju naše igrače, pa se Rudi, koji je poznat po tome, namerio na Kalinića, ali "orlovi" nisu podlegli, već je Kalinić odgovorio ukradenom loptom, a situaciju su pritom smirivali Raduljica i Pau Gasol. Naš centar je ubrzo i poentirao, da bi Birčević pogodio trojku, a Teo za dva i prednost 13:10. Usledila je ekspresna serija Španaca od 0:7 u kojoj je glavnu ulogu imao Navaro, a koju je trojkom prekinuo Teodosić i smanjio na 16:17 u sedmom minutu.

Iako to domaćinu ni najmanje nije bilo potrebno, i sudije su bile na njihovoj strani, pa je Teo dobio tehničku posle faula Raduljice u napadu, što je Navaro kaznio sa dva pogođena bacanja (16:23), a posle promašaja Bjelica, "La Bomba" je ubacio i trojku za 16:28.

Posle dva nova promašaja Bjelica se upisao u strelce na dobru asistenciju Simonovića posle prodora i tako prekinuo seriju rivala 0:13, ali je Gasol za kraj prve četvrtine srećnu pogodio iako se lopta odbila od obruč i zatim vratila kroz isti za 20:34.