Two Dots Media - izrada web stranica
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

ZVEZDINA GRUPA Real se vratio u igru, Fener pao u Madridu

Košarkaši Reala neće se tek tako predati, već su se pobedom nad Fenerbahčeom na svom parketu sa 80:73 u osmom kolu Evrolige vratili u igru za Top 16 fazu.

Kao da je evropski šampion i dalje bio malo ošamućen zbog poraza od Crvene zvezde u prošlom kolu, pa je podbacio celo prvo poluvreme.

Strepeli su dugo navijači Reala, jer je ekipa Željka Obradovića u transu odigrala uvodnu četvrtinu, u kojoj je stekla dvocifrenu prednost. Fener je uz sjajna zakucavanja Veselija kontrolisao vođstvo sve do kraja poluvremena (36:45), ali su Madriđani znatno popravili igru u odbrani.

Ključno buđenje kreće pri rezultatu 48:55, jer su krajem treće i početkom četvrtine deonice napravili seriju 13:0 za preokret i plus šest. Do kraja je Real bez mnogo problema sačuvao prednost i najavio borbu do poslednjeg daha za Top 16.

Najbolji u trećoj pobedi Reala bili su Serhio Ljulj sa 17 i Gustavo Ajon sa 15 poena, a pratio ih je Felipe Rejes sa 13. U istanbulskoj ekipi bolji od ostalih bili su Jan Veseli sa 20 i Bobi Dikson sa pet poena manje.

Bogdan Bogdanović je svih sedam poena upisao sa slobodnih bacanja (bez šuta za dva poena, 0/4 trojke) i imao je asistenciju za 22 minuta. Drugi naš reprezentativac Nikola Kalinić je za 27 minuta stao na po pet poena (0/1 za dva, 1/4 trojke) i skokova, uz tri izgubljene lopte.

Iako su kraljevići slavili, Zvezda i dalje ima sudbinu u svojim rukama. Mnogo toga zavisiće od utakmice sa Himkijem u petak u "Pioniru", potom gostuje Feneru i za kraj dočekuje Bajern.