Two Dots Media - izrada web stranica
Ostavite Vaš utisak
(0 glasova)

DVA KORAKA DO TROFEJA Novak srušio Berdiha, sa Rafom za finale

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale ATP tur finala u Londonu. On je "O2 areni" savladao Tomaša Berdiha posle 89 minuta igre sa 6:3, 7:5, čime

je došao do 21. pobede u mečevima sa češkim teniserom i time zakazao novi okršaj sa Rafaelom Nadalom.

Đoković je u prva dva kola ostvario pobedu i poraz i za plasman među četiri najbolja bio mu je dovoljan i set u duelu sa teniserom iz Češke. Tako nešto omogućila mu je pobeda Rodžera Federera protiv Keija Nišikorija od 7:5, 4:6, 6:4.

Inače, ovo je Novaku bila osma uzastopna pobeda nad Berdihom i četvrta u isto toliko mečeva sa njim u 2015. Za razliku od četvrtfinala u Parizu, Novak je sada lakše dobio protivnika, a kada je osvojio početni set sa 6:3, sve je bilo jasno. Plasirao se u polufinale kao drugi u grupi "Sten Smit", čime je sebi omogućio novi duel sa Nadalom, koji će, bez obzira na sve završiti na čelnoj poziciji u grupi "Ilie Nastase".

Đoković će pokušati da ostvari nešto što nikom do sada nije uspelo, da osvoji 11. tutulu u sezoni i petu na završnim mastersima. Ima tri uzastopna trijumfa u Londonu, i jedan iz 2008. kada se igralo u Šangaju, ali do novog slavlja dele ga još dva velika koraka.

Grupa “Sten Smit”

Federer 3 3 0 6:1 6

Đoković 3 2 1 4:2 4

Nišikori 2 1 2 3:5 2

Berdih 3 0 3 1:6 0

Prvi set: Kobni previd Berdiha u osmom gemu

Đoković je, kao po običaju, izabrao da prvi servira i bez problema je početni gem, uz nekoliko sigurnih servisa, rešio u svoju korist.

Češki teniser je već u prvom gemu na svoj servis pokazao slabosti, Novak je izutetno lako došao do tri brejk poena i bez problema uspeo da osvoji i naredni poen i tako oduzme servis protivniku.

Posle svega jednog dobijenog od devet početnih poena, Čeh je konačno pronašao ritam igre u trećem gemu. Iskoristio je prvu brejk priliku koja mu se ukazala da smanji prednost prvog tenisera sveta na 2:1.

Mogao je Đoković da dođe do novog brejka, imao je tri vezane brejk prilike, ali je Berdih, što uz dobru igru sa osnovne linije, što servisom uspeo da se izvuče i izjednači na 2:2, ali je naš teniser uspeo da prekine mini seriju protivnika i povede sa 3:2.

Berdih je zaigrao daleko bolje nego na početku, uspevalo mu je da drži Novaka koji korak dalje od osnovne linije i tako lakše dolazi do poena, održavajući ravnotežu u setu. Novaku su nedostajali vineri (svega jedan u prvih šest gemova), ali ipak je uspeo da dobije taj kako teniseri kažu najvažniji sedmi gem u setu i povede sa 4:3, a u jednom poenu uspeo je da loptu vrati na neverovatan način.

Watch this @Djokernole switch-hit! A reverse-face fore/backhand! #finalshowdown https://t.co/kRsZ9udpkC https://t.co/yjP9bdMEf2
— TennisTV (@TennisTV) November 19, 2015

U tom osmom gemu, Berdih je načinio veliki previd. Na 30:15, posle udarca iz forhenda pogodio je liniju, a dosuđen je aut. Čeh nije tražio čelendž, i kasnije Đoković je uspeo da iskoristi treću brejk šansu i tako dođe do ključne prednosti. Naš teniser je priliku iskoristio, dobio set sa 6:3 i time sebi omogućio da mirnije odigra u finišu meča.

Podrška brata i supruge

Kao i na prethodnim mečevima, Novak je u meču sa Berdihom imao značajnu podršku sa tribina.

U njegovoj loži uz standardne članove tima na čelu sa Borisom Bekerom, bili su Noletov brat Marko i supruga Jelena.

Drugi set: Novak dodao gas u finišu

Osvajanjem početnog seta i plasmanom u polufinale, Đoković je obezbedio drugu poziciju u grupi "Sten Smit" što znači da će u polufinalu igrati sa prvim iz grupe "Ilie Nastase", Špancem Rafaelom Nadalom. Taj meč se igra u subotu od 15 časova.

Razumljivo, posle osvojenog početnog seta, Đokoviću je bilo znatno lakše. Uspeo je odmah da oduzme servis Berdihu, a potom i da povede sa 2:0.

Zanimljivo, Novak je uspeo da dođe do početnog seta sa samo jednim osvojenim vinerom, ali je zato imao i deset grešaka manje (8:18).

Međutim, kao i u prvom setu, posle 2:0, Novaku je pala koncentracija, a Berdih je "pustio ruku" i zaigrao bolje, pa je uspeo da uz brejk dođe do izjednačenja (2:2), a zatim posle nekoliko dobrih servisa i povede (2:3). Uspeo je Đoković da izjednači, ali je Berdih servirao dobro i bio siguran na mreži, tako da je ponovo stekao prednost - 3:4. Siguran servis omogućio mu je da drži prednost, pa je došao nadomak izjednačenja, 4:5.

Očekivano, šampion Londona je potom dodao gas u finišu. Izjednačio je na 5:5, a potom načinio ključni brejk u meču čime je poveo sa 6:5.

Error: No articles to display