Two Dots Media - izrada web stranica
Ostavite Vaš utisak
(1 Glas)

Totenhem srušio Arsenal u spektakularnom derbiju severnog Londona! /VIDEO/

Fudbaleri Totenhema su u 180. međusobnom duelu sa Arsenalom preokretom došli do pobede od 2:1 i, uz golove mlade nade domaćih, Harija Kejna, posle 24. od 38 kola preuzeo od "tobdžija" četvrto mesto na tabeli Premijer lige, poslednje koje vodi u Ligu šampiona. I to baš na veliki jubilej Arsena Vengera, koji je na Vajt hart lejnu čak 700. put vodio ekipu u ovom takmičenju.

Da će ovo biti poseban meč pokazao je i njegov uvod. Istina, teško da je neko mogao da zamisli totalnu ofanzivu Totenhema od prvog do poslednjeg zvižduka, onolike odbrane oba golmana, a naročito Arsenalovog - jer je Totenhem šutirao 23 puta, naspram osam pokušaja Vengerove ekipe. Pa opet... sve je rešeno tek u finišu, kada je "princ severnog Londona" svojim drugim golom ozvaničio preokret.

Sve je počelo već u 11. minutu kada se mreža zatresla. I to ona iza Totenhemovog golmana Ljorisa: Velbek je fantastično probio odbranu domaćih po desnoj strani, ubacio malo unazad loptu u centar šesnaesterca, odakle ju je, "iz prve", Žiru samo prosledio ka daljoj stativi. A tamo, takođe bez oklevanja, Mesut Ozil ju je poslao u gol Totenhema, čiji su se igrači bunili, tražeći ofsajd, no nedozvoljene pozicije nije bilo jer se Dajer nalazio najbliži svom golmanu.

Nije bilo preterano dobrih šansi do kraja prvog dela igre, iako su fudbaleri Totenhema pokušavali da ugroze gol, bezuspešno.

Drugo poluvreme ofanziva Totenhema, a gol smo videli u 56. minutu. Nakon jednog centaršuta loše je reagovala odbrana Arsenala, lopta je došla do nove zvezde Premijer lige, Harija Kejna, koji postiže svoj 11. gol ove sezone u Premijer ligi - 1:1.

Imao je Arsenal prilike preko Velbeka i Kazorle, ali je sa druge strane Totenhem više pretio.

Činili su to Kejn, Bentaleb i Dembele, a novi gol videli smo pred kraj meča, u 85. minutu.

Mlada zvezda Totenhema Hari Kejn je svojim drugim golom doneo preokret i prednost domaćinu! Bio je to centaršut sa leve strane Bentaleba, Hari Kejn je najviše skočio i ponovo pogodio - 2:1

Ostalo je malo vremena za Arsenal, nisu imali priliku da izjednače do kraja, pa je rezultat ostao u korist Totenhema.